Telšių rajono mokinių parlamentas (toliau TRMP) yra mokinių savivaldos institucija, vienijanti Telšių rajono mokinius. Parlamentas organizuoja įvairius renginius, kurių tikslas yra suvienyti skirtingų mokyklų mokinius bendrai veiklai, padėti keistis informacija bei patirtimi, skatinti mokinių aktyvumą, iniciatyvumą, kūrybiškumą bei dalyvavimą mokyklų savivaldų veiklose.

Taip pat TRMP atstovauja mokinių interesus ir juos gina, padeda spręsti iškilusias problemas. Parlamentas, bendradarbiaudamas su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, klubais, mokinių tarybomis, Telšių miesto savivaldybe bei pavieniais asmenimis, organizuoja miesto renginius bei akcijas, kurios jau tampa tradicinėmis.

Tai smagūs renginiai („Nebūk tapkė, būk lygis“), kilnų tikslą turinčios akcijos (Kalėdinė gerumo savaitė), renginiai, padedantys iš arčiau susipažinti su kitomis mokyklomis („Mainų savaitė“).

Tikimės, tradicija taps ir birželį organizuota vasaros atidarymo šventė „Atgeek, žmogau!“ bei visai neseniai Telšiuose praūžusi sporto savaitė „Startuojam!“. 

Šiuos mokslo metus TRMP pradėjo naujų narių paieška. Beveik susiformavus komandai TRMP nedelsė ir suorganizavo sporto renginį „Startuojam!“. Tai spalio 5-12 dienomis vykusi sporto savaitė, skatinusi visus Telšių rajono mokinius pasikrauti naujų jėgų. „Mokslo metai prasidėjo, tačiau dar nesijauti pilnas naujos energijos bei idėjų?.. Pasikraunam sportinio azarto bei jėgų ir „Startuojam!“ iš pradžių!“ – skelbė TRMP.
 
Visą savaitę Telšių mieste vyko įvairios sportinės varžybos, kurių metu atsiskleidė geriausi mūsų rajono spotininkai. 8-12 klasių jaunuoliai galėjo varžytis krepšinio, stalo teniso, tinklinio, teniso bei orientacinio sporto turnyruose. Renginį vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija Telšių Žemaitės dramos teatre. 
 
Tą vakarą į teatrą susirinko „Startuojam!“ dalyviai, nugalėtojai, jų draugai bei garbingi svečiai. Vakaro metu vyko smagios savaitės apžvalgos, iškilmingai apdovanoti varžybų nugalėtojai. Krepšininkams medalius bei diplomus įteikė Telšių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyr. specialistė Irena Daubarienė. Teniso nugalėtojus apdovanojo Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius J. Simanauskas.

Orientacininkai medalius gavo iš Telšių jaunimo reikalų koordinatorės Zenaidos Pikiotienės rankų, o stalo tenisininkus bei tinklinio nugalėtojus apdovanojo Telšių miesto meras V. Kleiva. 

Galime pasidžiaugti ir tvirtai teigti, jog Telšiuose tikrai netrūksta sportiškai nusiteikusio jaunimo. „Startuojam!“ renginyje užsiregistravo apie 200 mokinių, kurie nestokojo ne tik sportinio azarto, bet ir kūrybiškumo renkantis komandų pavadinimus.

Krepšinio turnyre geriausiai pasirodė šios komandos:  1 vieta - Džiugietis (Algirdas Urvakis, Justas Kniuras, Arnoldas Šiurkus, Vilius Kerpauskas, Tomas Pagojus, Vytautas Ubartas, Tadas Juška), 2 vieta - Mantemija (Ovidijus Klimas, Lukas Šablevičius, Henrikas Majus, Mantas Kalakauskas, Manfredas Čiutys, Vaidotas Gailius, Deividas Žutautas, Vytautas Tipšas) ir 3 vieta - Su ciongais (Mindaugas Petkus, Gabrielius Riškus, Gerardas Dainauskis, Eimantas Lukauskis, Paulius Žilys, Paulius Vargalis , Deividas Žilinskas). Rezultatyviausiu krepšinio žaidėju tapo Gerardas Dainauskis, kuris per 4 varžybas įmetė 109 taškus.

Orientacinėse varžybose, kurias puikiai suorganizavo Telšių Vincento Borisevičiaus katalikiškos gimnazijos mokytoja Laima Uosytė, geriausios komandos buvo šios:  1 vieta – „Be pavadinimo“ (Žygimantas Ubartas, Matas Drimba, Mažvydas Kožickis, įveikę trasą per 21.47min pėsčiomis) ir „Pavadinimas“ (Vytautas Girčys ir Martynas Poškus, įveikę trasą per 22.15min su dviračiais); 2 vieta – TJC (Laurynas Streckis, Edvinas Varkalis, Benas Klemanskis - 27.45min pėsčiomis) ir „Kas per nabagybė“ (Lukas Pavelskis, Jonas Urvakis, Dovydas Žimkus - 22.55min su dviračiais) ir 3 vieta – „Orangutangiukai“ (Marija Miškinytė, Neringa Budreckytė, Dovilė Ežerskytė - 28.26min. su dviračiais).

Išskirtinės buvo teniso varžybos. Jose dalyvavo ir pirmąją vietą iškovojo neseniai į Telšių jaunimo centrą atvykęs savanoris iš Vokietijos Janas Kruger. Antroji vieta atiteko Simonui Kakanauskui, trečioji – Ksaverui Jančauskui.

Puikiai pasirodė ir merginos. Pirmoji vieta – Ieva Jonavičiūtė, antroji – Greta Sirutytė, trečioji – Auksė Beatričė Katarskytė. Spalio 8 dieną kovojo stalo tenisininkai. Nugalėtojais tapo: 1 vieta - Paulius Keinys, 2 vieta – Martynas Garbinčius, 3 vieta – Eligijus Jakštys.

Ir galiausiai, bene pačios įnirtingiausios varžybos, vykusios Telšių Žemaitės gimnazijoje, - tinklinis. Geriausiais pasirodžiusios komandos: 1 vieta - Los colorados (Vytautas Girčys, Vilius Liubartas, Paulius Vargalis, Raminta Bugelytė, Gabrielė Narmontaitė, Diana Vilkaitė), 2 vieta – TŽG (Vytautas Daukšas, Dainius Laučys; Aurimas Klova, Severina Navickaitė; Airida Sukauskaitė; Vaida Lekavičiutė) ir 3 vieta – Punch (kapitonas Gediminas Varpiotas, Džeinara Stankutė, Matas Drimba, Mažvydas Kožickis, Modesta Vagdarytė, Margarita Vagdarytė). 
 
Be medalių bei diplomų, pirmos vietos nugalėtojams taip pat atiteko kvietimai į piceriją „Pasimatymas“, kurioje dalyvių lauks pačių pasirinkta pica nemokamai. Už visus apdovanojimus ir paramą dėkojame rėmėjams: UAB „Gražvita“, S. Jurkui, Telšių rajono savivaldybei bei Telšių Žemaitės dramos teatrui.
 
Po iškilmingų apdovanojimų Telšių miesto meras V. Kleiva nuoširdžiai padėkojo TRMP už gražias iniciatyvas, aktyvumą bei pasidžiaugė puikiai praėjusiu renginiu. Visi TRMP nariai dovanų gavo kvietimus į Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos baseiną. Renginį užbaigė visą vakarą žiūrovus linksminusios Telšių jaunuolių grupės „Five-o“ dainos, kurios nepaliko abejingų.
 
Taigi, galime tik pasidžiaugti, jog mūsų mieste netrūksta ne tik kūrybingų, bet ir sportiškų jaunuolių. TRMP dėkoja visiems dalyvavusiems , palaikiusiems, besidomėjusiems bei padėjusiems. Šis parlamentas dirba tam, kad netektų iš mūsų rajono jaunimo lūpų išgirsti, jog Telšiuose nuobodu, nėra kur realizuoti savęs ar pan.

Tai - savarankiška organizacija, kurią kuria ir kuriai vadovauja patys jaunuoliai. TRMP tikslas – užkrėsti jauną žmogų entuziazmu bei įrodyti, jog viskas yra įmanoma, tereikia tikėti tuo, ką darai.

Jei susidomėjote TRMP veikla, turite pastabų ar pasiūlymų, rašykite el. paštu info@trmp.lt arba kreipkitės į savo mokyklos atstovus, kurie maloniai priims Jūsų idėjas bei norus. Iki kitų susitikimų!

Telšių rajono mokinių parlamento pirmininkė Goda Žukauskaitė
  
Griežtai draudžiama Telšietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Telšietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Telšietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos